Hadis 4 – dojrzewanie człowieka w łonie matki

0 25

Hadis 4Czwarty Hadis Nałałija

W tym hadisie opisane są fazy, przez które przechodzi płód. Naukowcy do dziś dziwią się, jak Prork Muhammad 14 wieków temu mógł opisać embrion i fazy jego rozwoju tak dokładnie. Cała ta wiedza została odkryta wiele wieków po tym, jak Prorok (a.s.) dostał ją od Allaha (SŁT). Naukowcy porównują embriona w fazie “alaka” do pijawki, bo właśnie taki kształt przybiera embrion w trakcie rozwoju. W fazie “alaka” embrion przyczepia się do macicy matki. Słowo “alaka” oznacza także “grudkę zakrzepłej krwi”, a krew embriona w tej fazie, jak twierdzą naukowcy, przypomina krew uformowaną w zamknietych żyłkach do momentu uformowania się obwodu metabolicznego między embrionem a łożyskiem. Dalej embrion w fazie “Mudgha” przypomina “przeżutą substancję”. Naukowcy zauważają zbieżność pomiędzy współczesną nauką, a tym, co zostało objawione w Koranie tyle wieków temu.

Jeśli chodzi o “tchnięcie duszy” przez Anioła, to w hadisie jest napisane, że nastąpi to po 120 dniach ciąży. W innym hadisie Prorok (SAAŁ) powiedział, że po 42 nocach. Nie wiemy, który z nich jest bardziej dokładny.

Potem Bóg rozkazuje Aniołowi, żeby zapisał przeznaczenie w postaci codziennego zaopatrzenia, datę śmierci i uczynki. Jeśli nasze ostatnie uczynki były uczynkami ludzi kroczących do Raju, to wejdziemy do Raju. Jeśli ostatnie uczynki będą uczynkami ludzi kroczących do Piekła, to podzielimy ich los. Bóg przygotował dla nas dwa miejsca: jedno w Raju, drugie w Piekle i dał nam wolność wyboru.

Tagged with: , ,
Islamic Center

View all contributions by Islamic Center

Similar articles

Zgłoś wydarzenie

Wiesz o czymś ciekawym? Konferencji, książce, wydarzeniu i uważasz, że powinno to się znaleźć na naszej stronie. Napisz do nas! Formularz

Dane teleadresowe

ul. Sobieskiego 10/30
31-136 Kraków
info@islam-krakow.pl
www.islam-krakow.pl
Lider: Aisha
tel: +48 535 586 559

Newsletter

Zostaw swojego maila jeśli chcesz być na bieżąco informowany o wydarzeniach w Centrum Muzułmańskim w Krakowie.