Hadis 37 – oddanie czci Bogu

0 30

h

Trzydziesty Siódmy Hadis Nałałija

Przyjaciele Allaha (SŁT) to grupa ludzi poddanych Allahowi całkowicie, czcząca Go tak jak nakazał i oddalająca się od tego, co zabronił. Muszą być wówczas spełnione dwa warunki: wiara i bogobojność. Oznacza to, że każdy muzułmanin może stać się przyjacielem Allaha, z tym, że najlepszymi przyjaciółmi są Prorocy i Wysłannicy, którzy poddali się Jego woli całkowicie.

Najszybszą drogą zbliżania się do Allaha, by stać się Jego przyjacielem, jest wypełnianie obowiązków nałożonych przez Niego i oddalenie się od Jego zakazów. Przykładem obowiązku, który pomoże nam dotrzeć do Allaha (SŁT) jest modlitwa. Podczas oddawania pokłonu muzułmanie składają prośby do Allaha – dua. Dua – jest formą czczenia Allaha, którą Posłaniec nazwał “mózgiem oddawania czci Allahowi”. Prośby ludzi, którzy przestają odczuwać jakikolwiek lęk poza obawą Allaha (SŁT), wyrzekają się wszelkiego zła, dobrem jest dla nich tylko to, co Allah określił mianem dobra – zostaną spełnione.

Islamic Center

View all contributions by Islamic Center

Similar articles

Zgłoś wydarzenie

Wiesz o czymś ciekawym? Konferencji, książce, wydarzeniu i uważasz, że powinno to się znaleźć na naszej stronie. Napisz do nas! Formularz

Dane teleadresowe

ul. Sobieskiego 10/30
31-136 Kraków
info@islam-krakow.pl
www.islam-krakow.pl
Lider: Aisha
tel: +48 535 586 559

Newsletter

Zostaw swojego maila jeśli chcesz być na bieżąco informowany o wydarzeniach w Centrum Muzułmańskim w Krakowie.