Hadis 32 – sądownictwo

0 11

Trzydziesty Drugi Hadis Nałałija

W tym hadisie Wysłannik Allaha (a.s.) przekazuje nam jedną z zasad prawa islamskiego dotyczącego sądownictwa. Powstał w następujących okolicznościach: “Ibn Kais powiedział: Była między mną a innym mężczyzną kłótnia o studnię. Każdy z nas rościł sobie prawo do niej”. Z tym problemem zwróciliśmy się do Proroka (a.s.). Powiedziałem, że studnia, z której korzysta ten mężczyzna należy do mnie. Wysłannik Allaha rzekł: Kto przysięgnie by uzyskać jakąkolwiek korzyść a jest agresorem, to w Dniu Zmartwychwstania spotka się z Allahem, który będzie na niego pogniewany. ”

Można wywnioskowac również, że w islamie oskarżony jest niewinny dopóty, dopóki nie udowodni mu się winy. Islam jest systemem wyznaczającym wiernym drogę życia w każdym aspekcie: religijnym, zapewnia kontakt człowieka z Allahem; społeczno – prawnym, reguluje stosunki międzyludzkie; politycznym, reguluje stosunki międzynarodowe i wewnątrz państwowe. Islam jest religią meczetu i modlitwy, jak i rządu czy obrony.

Islamic Center

View all contributions by Islamic Center

Zgłoś wydarzenie

Wiesz o czymś ciekawym? Konferencji, książce, wydarzeniu i uważasz, że powinno to się znaleźć na naszej stronie. Napisz do nas! Formularz

Dane teleadresowe

ul. Sobieskiego 10/30
31-136 Kraków
info@islam-krakow.pl
www.islam-krakow.pl
Lider: Aisha
tel: +48 535 586 559

Newsletter

Zostaw swojego maila jeśli chcesz być na bieżąco informowany o wydarzeniach w Centrum Muzułmańskim w Krakowie.