Hadis 21 – droga do raju

0 45

Hadis 21Dwudziesty Pierwszy Hadis Nałałija

Kto mówi: “La illaha illallah” z lojalnością, to jednym ze znaków tej lojalności wobec Allaha jest praktykowanie obowiązków nałożonych przez Niego. Dlatego Prorok (a.s.) powiedział: “Wiara to jest to co spoczywa w sercu, a zostaje potwierdzone czynami”, a czyny są zgodne z boskim kodeksem postępowania.

Człowiek, który już uwierzył, wymówił wyznanie wiary, niebawem będzie praktykował pozostałe filary islamu: modlitwę (5xdziennie), post Ramadan, zakat, pielgrzymkę do Mekki. Człowiek taki na pewno nie będzie “bankrutem”.

Prorok (SAAŁ) zapytał swoich uczniów: “Czyw iecie kto jest bankrutem?”, powiedzieli: “Bankrut to człowiek, który stracił swoje pieniądze”. Prorok (a.s.) rzekł: “Bankrut to muzułmanin, który się modlił 5x dziennie, pościł w miesiącu Ramadan, oddawał jałmużnę, jeździł na pielgrzymkę, ale w międzyczasie skrzywdził tego, ukradł majątek tamtego, przeklinał innego. W Dniu Sądu Allah oddaje poszkodowanym równowartość doznanych przez nich krzywd”.

“Gdy krzywdzicielowi w czasie Sądu zabraknie dobrych uczynków, Allah obarcza go złymi uczynkami osób poszkodowanych, a skoro jego złe uczynki przeważą, staje się bankrutem i zostaje wrzucony do piekła”

Islamic Center

View all contributions by Islamic Center

Similar articles

Zgłoś wydarzenie

Wiesz o czymś ciekawym? Konferencji, książce, wydarzeniu i uważasz, że powinno to się znaleźć na naszej stronie. Napisz do nas! Formularz

Dane teleadresowe

ul. Sobieskiego 10/30
31-136 Kraków
info@islam-krakow.pl
www.islam-krakow.pl
Lider: Aisha
tel: +48 535 586 559

Newsletter

Zostaw swojego maila jeśli chcesz być na bieżąco informowany o wydarzeniach w Centrum Muzułmańskim w Krakowie.