Hadis 12 – szlachetne postępowanie

0 32

Hadis 12Dwunasty Hadis Nałałija

Jest to jeden z czterech hadisów (nr 12, 13, 15, 16) , które uznaje się za “ciało” kultury islamskiej. Poruszają one zasady szlachetnego postępowania.

Islam bardzo starannie pielęgnował zasady zdrowego, bezpiecznego i czystego społeczeństwa, zamykając wszystkie drogi mogące prowadzić do jego skażenia. Poddanie się im związał z wiarą każdego człowieka. Główną drogą prowadzącą do niszczenia społeczeństwa jest nienawiść. Zajmowanie się sprawami nas nie dotyczącymi jest jedną z tych dróg, prowadzącą do siania nienawiści między ludźmi, gdyż ludzie nie lubią wścibskości. Prowadzi ona do podejrzliwości, to do szpiegowania i obmowy. Allah (SŁT) okazuje swoją nienawiść do tych czynów, zobowiązując wiernych do znienawidzenia obgadujących w tym samym stopniu, w jakim nienawidzą kanibala jedzącego ciało swego zmarłego brata.

Obowiązkiem muzułmanina jest nakazywanie dobra w chwili, gdy zobaczy, że ludzie odchodzą od prawych reguł i zakazywanie zła w chwili, gdy zobaczy, że jest ono popełniane.

Islamic Center

View all contributions by Islamic Center

Similar articles

Zgłoś wydarzenie

Wiesz o czymś ciekawym? Konferencji, książce, wydarzeniu i uważasz, że powinno to się znaleźć na naszej stronie. Napisz do nas! Formularz

Dane teleadresowe

ul. Sobieskiego 10/30
31-136 Kraków
info@islam-krakow.pl
www.islam-krakow.pl
Lider: Aisha
tel: +48 535 586 559

Newsletter

Zostaw swojego maila jeśli chcesz być na bieżąco informowany o wydarzeniach w Centrum Muzułmańskim w Krakowie.